Hoşgeldin ziyaretçi
Giriş - Üye Ol - Şifremi Unuttum - Arama - Üyeler
Ana Sayfa » HUNRobotX » Q klavye mi yoksa F klavye mi öğrenmeliyim?   (Sayfalar: 1, 2, 3, 4)
son iletiyi tekrar okudum da, benim anladıgım kadarı ile sağ elin bulunması gereken alanda sol eli bulunuyor.. yani elleri çapraz tutuyor.. boylece sol baş parmak surekli shift de olabilir.. fakat nasıl olur da sağ orta parmak ile enter a basılarak hızlı yazılır orasını bilemem.. bence klavye farklı işte merve nin olayını mümkün kılabilecek bi kaç klavye örneği..

http://robot.ee.hacettepe.edu.tr/forum/files/255_2hand.jpg
http://robot.ee.hacettepe.edu.tr/forum/files/257_Keyboard-Bag_w.jpg
http://robot.ee.hacettepe.edu.tr/forum/files/256_333075-sm.jpg

bu da normal bir insanin elleri ile normal bir klavye:

http://robot.ee.hacettepe.edu.tr/forum/files/258_keyboard_hand.jpg

;===============
aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz!
kutluhan bu resim ne abi??:)
"__Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır__"
olm sen de tam zamanın da girmişsin foruma :) o resmi deiştiriyordum :) neyse şimdi sen de yazdıgına gore o resmi yeniden koymam gerekicek insanları merakta bırakmamak için.. eskiler hatırlayacaklardır bu resmin ne olduğunu.. dünyanın ilk ve en mükemmel klavyesinin resmi... istediğiniz parmağınız ile istediğiniz tuşa basabiliyorsunuz.. mesela sol elinizin yüzük parmağı ile "ü" tuşuna basmak istiyorsanız tek yapmanız gereken özel kaskını giyip, o tuşa o parmağınız ile bastığınızı düşünmek.. fakat resim de de görüldüğü gibi biraz fazla yer kapladığı için yaygınlaşmadı..

http://robot.ee.hacettepe.edu.tr/forum/files/61_PIC-90-20.jpg
;===============
foruma bile sığmıyo zaten ,resmi kaldırıp link olarak falan versen daha iyi olabilir hiç hoş durmadı böyle :)
bi de ya merve çapraz yazıyo yada sağ kolunda sol el sol kolunda sağ el var:O
resmi merakla bekliyorum
"En ileriye giden ok, en geriye çekilmiş yaydan çıkar."
resmi kaldıramam, onun özelliği büyük olması.. muhtemelen Chester Merve nin evinde de bundan 1 tane var saten.. Chester Merve nin yanlış bilgiside shift tuşunun yeri yada parmaklarının yeri ile ilgili deil, bu klavyenin adı ile ilgili.. bu klavyenin adı F klavye deil, Forward Muon Keyboard (aka shield keyboard)... nasıl kullanıldığı ile ilgli bilgi vermek isterdim ama forumdaki son dakikalarım olduğundan varkit yok, finallerden sonrasına bırakıyorum bu işi..

sadece kullanımı hakkında bi çizim koyuyorum
http://www-h1.desy.de/h1det/det_map0.jpg

neyse arkadaşlar bu klavye muhabbetinin sonunu gerçekten merak ediyorum ama malesef 6 günlüğüne bilgisayarı kaldırmam gerekiyor, yoksa bütün finallerden F liycem.. finaller bitimi ilk işim bu başlığa göz atmak olucak.. Hacettepeden katılan arkadaşlara mutlu finaller..

;===============
benim kLavye biLdiğimiz f kLavye. eLimin resmini de koydum oraya. ama haLa anlamamışsınız. :D neyse ya ne önemi var videosunu çekip atıcam merak etmeyin. ama şöyLe açıkLiyim. 10 parmak yazıyorum aynı anda soL eLimin baş parmağıyLa soL shift e basıyorum. soL eLimin geriye kaLan 4 tuşuyLa da "f,g,ğ,ı,o,u,i,e,a,j,ö, caps Lock,tab" tuşLarını kuLLanıyorum. eLimin biraz eğik açıyLa kLavye üzerinde durduğunu söyLemiştim. şimdi ben sağımı soLumu şaşırmadığıma göre haLa anlamadığınız bi yer ?? :) bu arada 2 hazirana kadar ben de yokum bizim de finaLLer var. :D sınavın kötü GEÇMEMESİ izin çaLışmam Lazım rehabiLitasyona girip şu pc den kurtuLmam Lazım hem yamuk oLan eLLerime ve yazış stiLime de baktırırım. :)
Benim LaNeTiM Senin LaNeTin OLacak..!!
iyi de kutluhan, senin normal elle yazılan klavye diye koyduğun resim q klavye değil mi?

ya Merve'nin dediğini anladım sanırım da, bence de o şekilde hızlı yazması imkansız yaw :D baş parmağı eğri tutmasını anlıyorum da, diğer 4 parmak bi çember oluşturuyor klavye üzerinde. U,İ,J gibi harfler öksüz kalıyor sanki :)

Merve bu işi, paintte çizdiğin resim değil, gerçekten klavye üzerindeki elinin resmi ya da videosu çözer.

f klavyede shift'in yeri mi farklı acaba dedim ama ı ıh :)
Buraya Tıklayın
kadın kadının haLinden anLıyo işte :D:D ya bak zeLihacım sen biraz anLadın gibi. dediğin çember oLayı doğru ama parmakLarımız ekLem yerLerinden kıvırabiLdiğimiz organLarımızdır :) yani "u,i,e" tuşLarına basabiLmem için eLimi eğik bir açıda ve parmakLarımı kıvrık tutmam Lazım. hızLı yazmama gelince kanıtLayamam ama hızLı yazıyorum hatta kLavye değiştirdiğimde hızLı yazmaya kaLktığımda hata yapıyorum bunu da yazmıştım.

ya asLında meseLe hepiniz normaL yazdığınız için ortaya çıkıyor. q da ben de normaL yazarım ve "L" harflerini büyük oLarak yazmasam f de de normaL yazarım eskiden öyLeydi. ama aLfabedeki harfLerin gözümdeki değerLeri değişti biraz. :D bu yüzden bu kadar konuşma yaşandı. :)
ben de düşünüyodum iki klavyede birden nasıl hızlı yazabilyiosun diye :) şimdi anladım ki q dan f e geçtiğinde senin parmaklar öyle bi hal alıyor ki q klavyenin şeklini aratmıyor :D
oh be sonunda biri anLadııı :D
merve demiş ki:
"ya bak zeLihacım sen biraz anLadın gibi. dediğin çember oLayı doğru ama parmakLarımız ekLem yerLerinden kıvırabiLdiğimiz organLarımızdır"

zeliha der ki:
"hadi canım, ciddi mi?" :)

biyolojik olarak mümkün tabi parmakların kıvrılması ve o tuşları da kullanabilmen. ben öksüz kalıyor derken kullanımı zor anlamında dmeiştim. halen de öyle düşünüyorum. seninki normal bi klavye kullanmak değil de, eklem yerlerinle, tırnakla falan değişik bi kullanım tarzı olur ki ben şu an bunun senin hızını nasıl yavaşlatmadığını anlayamıyorum. neyse bakalım, bu lafla olacak gibi değil, ben beklemedeyim :D
oLuyo işte :D ben de anLamadım :D
way bea ne klavye sorunuymuş valla biraz daha devam ederseniz devlet sorunu haline gelcek:D ama devam edilsin merak ediyom sonu nereye gidecek... aslında chester merve bi klavye üzerindeki elinin fotosu koysa sanki bu sorun çözüleceğe benziyo:) neyse:cool:
"__Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır__"
İki eli birden klavyedeyken fotoğraf çekemez ki :P ondan koyamıyodur ;)

çok iğrenç oldu ama bende merak etmeye başladım :D
***** $aMPiYoN FeNeRBaHÇe *****
Aslında ben konunun gidişatından memnun değilim konu çok saptı.
Ana Sayfa » HUNRobotX » Q klavye mi yoksa F klavye mi öğrenmeliyim?   (Sayfalar: 1, 2, 3, 4)
Arama - Üyeler
Hacettepe Robot Topluluğu | Eposta
iyzi Forum v1.0 Beta 3.01
İstatistikler